Szukaj

O przeszłości i przyszłości – wywiad z trenerem Andrespolii Krzysztofem Kamińskim

Trener Andrespolii Wiśniowej Góry Krzysztof Kamiński był gościem i udzielił wywiadu portalowi andrespolia.pl.

Krzysztofa Kamińskiego żadnemu kibicowi piłki nożnej w Polsce przedstawiać nie trzeba.U nas dowiecie się, jakie są jego ambicje, czy dostawał inne oferty pracy oraz czego sobie życzy w nadchodzącym roku.

Jak podsumuje pan ubiegły rok?

Biorąc pod uwagę trudności z jakimi musieliśmy się zmierzyć( po trzeciej kolejce wypadł nam pierwszy bramkarz, Różycki , Ścibiorek i Kopa Maciek rozegrali tylko pół rundy, Kawula ma przerwę z powodu kontuzji), uważam że osiągnęliśmy w miarę przyzwoity wynik. Przypomnę tylko, że w roku ubiegłym w rundzie jesiennej zdobyliśmy 19 pkt. tylko jeden punkt więcej niż teraz, a nie mieliśmy tych problemów. Ważne jest że nasza gra może się podobać, po uzupełnieniu składu powinniśmy iść mocno w górę tabeli.  

Jakie są cele/plany na 2020?

Planuję na rundę wiosenną pozyskać trzech zawodników: bramkarza(może nawet dwóch, dwóch zawodników na pozycję 4 i 5) i to powinno wystarczyć . Po tych wzmocnieniach powinniśmy zakończyć  ligę w pierwszej szóstce. W dalszym ciągu naszym głównym celem jest ogrywanie i promocja zawodników młodych, którzy rokują grę na najwyższym poziomie.

 Jak długo trener pracuje w Andrespolii czy jest pan zadowolony z pracy Wiśniowej Górze?

W kwietniu br. miną  trzy lata. W tym czasie zespół został mocno odmłodzony. Realizujemy plan oparcia się na zawodnikach naszego regionu, promowania młodych  z zamiarem ich transferowania do innych klubów. W ten sposób chcemy nasz budżet wzmocnić  na tyle żeby w przyszłości  móc powalczyć o inne cele niż tylko o utrzymanie w czwartej lidze. Na pewno jestem zadowolony, że mogę realizować swój plan, natomiast na efekty trzeba poczekać.

Czy oprócz Jagodzinskiego i Ścibiorka są zainteresowane inne kluby pozyskaniem piłkarzy z Andrespolii? Jak długo będą testowani? Prezes zdradził że są zainteresowania innymi piłkarzami. Czy dowiemy się więcej jakie od trenera?

Ścibiorek , Jagodziński  i Różycki na pewno odejdą. Taka jest ich wola, nie chcą grać w Andrespolii.  Analizując rundę jesienną  doszedłem do wniosku że zbyt dużo nam nie dali. Jeśli chcą odejść niech odchodzą. Mamy już następców i dużą grupę młodych zawodników.

Czy kadra jest już kompletna?

Myślę że kompletowanie  kadry zamknę  ostatecznie z końcem lutego. Wtedy będę mógł ją ostatecznie ogłosić.

Średnia wieku seniorskiej Andrespolii to 21 lat. Wygląda na to że Andrespolia wybrała dobrą drogę, ponieważ widać u każdego z piłkarzy zaangażowanie w każdym meczu. Czy można stwierdzić już teraz że trenują u nas prawdziwe talenty?

Wielu zawodników ma potencjalne możliwości do dużego futbolu. Szkopiak, Felczak, Wejman, Kiermasz, Kosior, Biernacki, Szczepaniak to potencjalni piłkarze na dużą piłkę.

Mając olbrzymie doświadczenie piłkarskie. Jako trener posiada pan licencje które umożliwiają trenowanie drużyn bardziej utytułowanych. Czy nie myślał trener w tym kierunku? Czy jednak woli trener budować od podstaw w małym klubie?

Było parę klubów z wyższych lig w których mogłem podjąć pracę i na dużo lepszych warunkach. Ale jestem w połowie drogi w realizacji mojego planu.  Zamierzam go zrealizować i dopiero wtedy ocenić co wyszło a co nie. Także przez najbliższe dwa lata na pewno jestem w Andrespolii

Jaka jest liga IV liga łódzka?

Każdy z każdym może wygrać. Bardzo równa. Nawet czołówka jest do ogrania. Mogliśmy to zrobić z Kutnem czy z Wartą Sieradz, mimo że budżety mają trzy razy większe i teoretycznie lepszych zawodników.  W tych meczach brakowało skuteczności a bramki traciliśmy kuriozalne.

Czego życzyć trenerowi?

Jeśli już to drużynie. Każdy mecz bez kontuzji i gry w której nie będzie przypadku. Jeśli poprawi się sytuacja finansowa to awansu do III ligi

Dziękuje trenerowi za wywiad i poświęcony czas.Rozmowę przeprowadził Kamil Piesiak

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra 510 030 335, 510 030 345, 602 221 414