Szukaj

Jacek Bartosik o 2019 roku, zimowych transferach i rozbudowie infrastruktury.

Prezes Andrespolii Wiśniowej Góry był gościem i udzielił wywiadu portalowi andrespolia.pl.

Jacek Bartosik odpowiedział na kilkanaście pytań dotyczących minionej rundy, spodziewanych transferów, rozwoju Andrespolii oraz rozbudowy Stadionu Gminnego Wiśniowej Górze.

Jaki to był rok 2019 dla Andrespolii?

Zależy z jakiej strony spojrzymy na rok 2019. Jeżeli chodzi o to co może interesować najbardziej wszystkich czyli kwestia sportowa, to jest pewien niedosyt, ponieważ powinniśmy zdobyć więcej punktów niż mamy w tej chwili. Na taką sytuację złożyło się niestety to co w sporcie jest nieuniknione a mianowicie sytuację nieprzewidywalne, w tym wypadku kontuzje podstawowych graczy. Brak Dawida Kulpy czyli podstawowego bramkarza było można zauważyć najbardziej, jednak do tego doszli, Tomasz Różycki, Damian Ścibiorek, Wojtek Kawula którzy nie grali w większości meczów. Do tego kilka drobnych urazów u innych zawodników ale to jest normalna sprawa i z tym trzeba się liczyć. Gdyby nie to miejsce w tabeli było by lepsze tak jak i zdobycze punktowe w meczach nie do przegrania. Jednak to miało również i pozytywną stronę. Pokazali się młodzi zawodnicy, którzy nie mieli by szans na grę gdyby nie kontuzje. Zawsze dla nich jest to kolejny krok rozwoju i wejście w seniorską piłkę. Bardzo dużym sukcesem było uzyskanie brązowego certyfikatu PZPN, co potwierdza słuszność obranego kierunku szkolenia młodzieży. Do tego należy dołożyć awans rocznika 2003 do pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów.

Nie udało nam się kolejny rok pozyskać środków na remont budynku klubowego i to jest duży problem.  Ogólnie oceniam rok pozytywnie.

Jakie są cele/plany na 2020?

Głównym celem sportowym jest utrzymanie drużyny na obecnym poziomie rozgrywkowym, szukanie możliwości pozyskania środków na remont budynku klubowego, oraz zachęcenie do współpracy większe grono zapaleńców do współpracy.

Jak wygląda sprawa z rozbudowa infrastruktury m.in szatnie, budynek klubowy?

Cały czas wraz z głównym sponsorem szukamy możliwości sfinansowania inwestycji.

Mam świadomość że w chwili obecnej szatnie są w bardzo złym stanie, jednak my jako klub nie mamy środków własnych na taką inwestycję.

Jaki jest budżet Andrespolii na rok 2020. Na co można sobie pozwolić?

Jaki jest budżet, czy jaki budżet powinien być na potrzeby drużyny grającej na tym poziomie rozgrywkowym? Kluby w IV lidze Łódzkiej mają budżety w wysokości 200- 300 tys złotych od głównym sponsorów do tego dochodzą sponsorzy  indywidualni, my niestety nie możemy liczyć na takie środki.  Środki które mamy staramy się wydawać oglądając każdą złotówkę kilka razy, aby była wydana w sposób odpowiedni.

Jak wygląda sprawa ze sponsorami?

Głównym sponsorem jest Gmina Andrespol. Mamy też kilku sponsorów indywidualnych.

Ile grup młodzieżowych posiadamy?

Mamy trzy grupy młodzieżowe.

Jak układa się współpraca z UKS-em i Sport Perfect ?

Od podpisania porozumienia o współpracy cały czas realizujemy Nasze wspólne cele i każda ze stron jest bardzo zadowolona ze współpracy.

Co chciałby pan osiągnąć jako prezes Andrespolii? Jaki jest cel, jakie marzenie?

Cel główny to założony rozwój drużyny poprzez realizacje szkolenia opartą na współpracy miedzy Andrespolią, UKS i Sport Perfect, oraz poprawa warunków do trenowania dla wszystkich grup.

Marzenia no cóż chciałbym żeby Kluby z Naszej Gminy wspólnie działały dla jej rozwoju sportowego. Chciałbym żeby powstał budynek klubowy zgodny z potrzebami i co najważniejsze chciałbym żeby trzecią siłą w wojewódzkie Łódzkim w piłce nożnej była drużyna GLKS Andrespolia.

Czy spodziewacie się transferów i z jakiego kierunku mają być to piłkarze?

Tak, głównie na pozycjach gdzie w rundzie jesiennej były duże problemy z jakością gry.

Czy zadowolony jest prezes z pracy trenera i czy inne funkcje spełnia trener?

Gdyby było inaczej nie mógłbym współpracować z takim trenerem. Oczywiście jestem zadowolony ponieważ małymi krokami realizujemy wspólne założenia. Jaką funkcje spełnia ? 🙂

Człowiek orkiestra 🙂

W tabeli Andrespolia jest 14 a w tym sezonie może spaść nawet  cztery drużyny.Średnia w zespole to 21 lat. Czy młodzi chłopcy dadzą rade?

Najłatwiej na to pytanie będzie mi odpowiedzieć w czerwcu, ale tak na poważnie, będzie drużyna wzmocniona o kilku zawodników którzy na pewno powinni pomóc. Jeżeli nie będziemy mieli kontuzji tak jak w rundzie jesiennej myślę że trener przygotuje drużynę żeby bez problemu utrzymała się w IV lidze. Sami zawodnicy dzięki temu udowodnią swoją wartość i odpowiedzą sobie na pytanie czy pot wylany na treningach przez wiele lat był czegoś wart czy była to strata czasu.

Czy oprócz Jagodzińskiego i Ścibiorka są zainteresowania inne kluby pozyskaniem piłkarzy z Andrespolii?

Tak jak zawsze pytań jest wiele.

Dziękuje prezesie za poświęcony czas i udzielenie wywiadu.

Również dziękuje.Na koniec chciałbym w Nowym Roku życzyć wszystkim zawodnikom, współpracownikom, sponsorom spełnienia wszystkich marzeń 🙂

Rozmowę przeprowadził Kamil Piesiak

 

 

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra 510 030 335, 510 030 345, 602 221 414