Szukaj

Podsumowanie sezonu 2021/2022 wykonaniu Andrespolii

Koniec wakacji, ciężkiego sezonu dla Andrespolii, gdzie walczyliśmy o utrzymanie. Szybko zaczęty nowy sezon w nowej lidze. 

Poprosiliśmy dyrektora sportowego Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego o kilka słów wyjaśnień. sezonu 2021/2022

 

Czemu Andrespolia spadła do okręgówki…?

Odpowiedź Krzysztof Kamiński: Niestety stało się to, co przewidziałem udzielając wywiadu dla lokalnej gazety „W centrum” 30 kwietnia ubiegłego roku. Choć zajęliśmy bezpieczne miejsce w tabeli, to przez to, że z trzeciej ligi do naszej grupy spadły dwie drużyny, automatycznie z IV ligi spadły dodatkowo dwie drużyny, czyli Andrespolia też. Szkoda, bo w rundzie wiosennej zdobyliśmy aż 25 punków i pokazaliśmy, że jesteśmy lepsi od kilku drużyn przed nami, to jednak my spadamy. Ale problem jest dużo większy niż przysłowiowy pech. Gdybyśmy grali, w górnej części tabeli to nie miałoby znaczenia ile drużyn spada z trzeciej ligi do naszej grupy IV ligi. Ale żeby grać na tym poziomie, to trzeba mieć budżet dwa razy większy niż mamy. Gmina daje nam tyle ile może i za to podziękowania, a my klub,  jeśli mamy plan gry w czwartej lidze, musimy swoimi działaniami ten budżet podwoić. Ja w tym roku zorganizowałem dla klubu Andrespolia prawie  40000 zł i stale łatałem dziury finansowe ze swoich środków. Jeśli ktoś chce krytykować moje działania, to zapraszam do dyskusji, ale nie za pośrednictwem mediów społecznościowych czy ryczeniem na trybunach podczas meczów, tylko w normalnej szczerej rozmowie, trochę odwagi. Zapraszam również do współpracy wszystkich,  którzy chcą poświęcić swój wolny czas dla klubu.

Co dalej z Andrespolią ?

Plan działania Andrespolii zostaje bez zmian. Współpraca ze Sport Perfect i promowanie zawodników w celu uzyskania środków finansowych na dalsze  działanie. W tym roku udało nam się doprowadzić do końca transfer Maksa Gredki do Górnika Zabrze i trzymamy kciuki za kolejne jego transfery z Górnika, bo mamy kolejne zapisy transferowe. Udało mi się namówić klub MKS Kutno do tego typu współpracy, co w znaczny sposób zwiększyło obszar piramidy szkoleniowej. W kwestii szkoleniowej nastąpiły zmiany. Pierwszym trenerem został Robert Sękowski. Ja w dalszym ciągu pozostaję menedżerem klubu odpowiedzialnym za całokształt jego działania.

 

Dziękujemy za rozmowę andrespolia.pl z menedżerem klubu Krzysztofem Kamińskim.

 

 

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra