Szukaj

Warta Sieradz – Andrespolia Wiśniowa Góra 4:1 (2:1)

XXVII kolejka sezonu 2020/2021 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej za nami Andrespolia przegrywa na wyjeździe z Wartą Sieradz 4-1

Od początku spotkania gospodarze mieli przewagę zdobyli bramkę we wczesnych minutach, lecz nie została uznana spalony.

Gospodarze przeważali, ale Andrespolia również potrafiła zaskoczyć.Mieliśmy dwa groźne strzały, lecz nie wpadło.

Pierwszy gol dla Warty padł w 24 minucie.Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mamy 1-0 dla Warty.

Następne gole padały w 39 minucie dla Warty i 45 minucie dla Andrespolii Krzysztof Felczak.

Bramkę dla Andrespolii wypracował Wojciech Skawiński, który najpierw wygrał na skrzydle pojedynek z piłkarzem gospodarzy, następnie minął zwodem obrońcę Warty, wyciągnął z bramki Mielcarza, a na koniec wystawił piłkę Felczakowi, który tylko dopełnił formalności, trafiając do odsłoniętej bramki.

druga połowa

Gospodarze przeważali, ale Andrespolia potrafiła zaskoczyć z kontrataku. Była sytuacja sam na sam ale bramkarz gości wybronił. Nasz bramkarz Gredka, również miał udane parady.Piłka uderzona z dystansu w samo okienko Gredka wyciągnął popisał się kapitalną paradą.

Następnie w 70 minucie gospodarze zdobywają bramkę, i 87 minucie.

Przegrywamy i lądujemy w strefie spadkowej.

Na meczu w Sieradzu byli obecni skauci Widzewa Łódź, obserwowali Wojtka Skawińskiego, skauci Widzewa byli pod wrażeniem gry Skawińskiego 

Życzymy Wojtkowi, abyśmy niedługo zobaczyli go na boiskach pierwszoligowych lub ekstraklasie.

#liga zaktualizowana

 

komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego, po spotkaniu z Wartą Sieradz

Porażka Andrespolii w Sieradzu
Spotkały się dwie drużyny które grają o różne cele, Warta Sieradz o awans do III ligi a Andrespolia o utrzymanie w IV Lidze. Młody zespół Andrespolii, średnia wieku ok 20 lat przeciw rutyniarzom z Sieradza, średnia wieku 29 lat. Zdawałem sobie sprawę jaką jakość prezentuje przeciwnik pod niego przygotowałem  s strategię. Wszystko wyglądało dobrze do 30 minut, ale zaczynaliśmy popełniać błędy indywidualne po których przeciwnik strzelił 2 bramki. W końcówce pierwszej połowy Wojtek Skawinski wyprowadził kontrę dograł do Krzyśka Felczaka i do przerwy było 2:1 dla przeciwnika. W pierwszej połowie jeszcze Krzysiek Felczak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. 5 minuta drugiej polowy meczu i znów sytuacja sam na sam z bramkarzem Wojtek Skawinski i tym razem bramkarz gospodarzy wygrywa pojedynek. Był to chyba decydujacy moment meczu bo chwilę później przeciwnik, po błędzie Borowca przy wyprowadzeniu piłki, strzela nam trzecią bramkę. 
Kolejny bardzo dobry mecz rozgrywa Wojtek Skawinski.
Grając na wahadle kreuje wiele sytuacji bramkowych, ma asysty, strzela bramki, bawi się w czwartej lidze.
Szybki, dynamiczny, wytrzymały. Ciekaw jestem jak skauci Widzenia penetrują województwo łódzkie skoro do tej pory nie dotarli do niego. Patrząc na osobowy skład Widzewa Wojtek bez problemu miałby miejsce w podstawowym składzie. Podejrzewam że za chwilę Wojtek będzie reprezentował inny klub na poziomie ekstraklasa bądź I ligi.

Skład Andrespolii

Gredka
Borowiec Tkaczyk, Fajks, Miasopust, Skawinski W
Felczak, Skawinski K, Stanowisko, Kosior
Ławniczak
Zmiany
Za Borowca, Kurowski w 70 minucie
Za Kosiora Turczyn w 75 min
Następny mecz 28 kolejki 1 maja o godzinie 11:00 Wiśniowej Górze z liderem IV ligi ŁKS Łódź.

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra