Szukaj

Wywiad z trenerem Andrespolii po rundzie jesiennej.

Witamy państwa

Publikujemy wywiad z z trenerem Krzysztofem Kamińskim po rundzie jesiennej.

 

Po rundzie jesiennej Andrespolia zajmuje 17 miejsce w tabeli i z 16 punktami znajduje się w sferze spadkowej – jak ocenia Pan tę sytuację.

 

Miejsce  które zajmujemy jest znacznie poniżej moich oczekiwań. Jest to wynikiem, ogólnie rzecz biorąc, sytuacji finansowej klubu. Pamiętam, że w zapowiedziach przed sezonem planowałem walkę o pierwszą szóstkę, ale asekurowałem się, w przypadku gdy utrzymam skład osobowy drużyny w pełnej gotowości przez całe rozgrywki.  Problemy zaczęły się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Odeszli do innych klubów dwaj podstawowi zawodnicy:
Damian Kopa jeden z filarów drużyny, który w Andrespolii, można powiedzieć grał od zawsze i Robert Badowski który w meczach sparingowych dawał sygnał że będzie bardzo mocnym punktem drużyny. Można zapytać dlaczego odeszli? Tak jak wspomniałem sytuacja finansowa klubu pozwala na działania podstawowe związane z rozgrywkami ligowymi oraz z działalnością bieżącą klubu. Odejście obu zawodników nie było związane z rozwojem sportowym a tylko z warunkami finansowymi jakie im zaproponowały kluby do których przeszli. Nie liczy się tu sentyment do klubu w którym się grało wiele lat a liczy tylko codzienne życie i korzyści jakie można czerpać z gry w piłkę. Ci którzy przyszli, sezon pokazał, że do pierwszej jedenastki im troczę brakuje. Może w rundzie wiosennej. Doszły problemy z bramkarzem który w pierwszych 6 meczach miał problemy z ustabilizowaniem formy na wysokim poziomie i raczej nam nie pomagał. Radzio i Staniewski niemal równocześnie wypadli mi na sześć meczów co stanowiło już potężne osłabienie. Przebieg rozgrywek i wyniki pokazały, że nawet przy przedsezonowych osłabieniach ale przy stałej obecności w meczach tej dwójki, mielibyśmy co najmniej 10 pkt więcej, a to dałoby nam około 8 miejsca w tabeli. Świadczą o tym choćby wyniki ostatnich meczów ligowych z drużynami z czoła tabeli, z którymi zdobyliśmy punkty.

Czego brakło drużynie?

Drużyna jest młoda, średnia wieku ok. 20 lat. Brakuje mi w niektórych momentach niezbędnej rutyny. My kilka meczów przegraliśmy w końcówce meczu lub w doliczonym czasie gry. Częste powtarzanie błędów indywidualnych w obronie często prowadziło do porażek. W każdym meczu potrafiliśmy stworzyć minimum 5 sytuacji z których powinny paść bramki ale niestety cała skuteczność opierała się na dyspozycji Sebastiana  Radzio a on w każdy meczy nie będzie strzelał 4 bramek. Dam dla przykładu mecz wyjazdowy z Nerem Poddębice gdzie w pierwszej połowie stworzyliśmy 8 sytuacji a mecz przegraliśmy 3:2.

Pod jakim względem Pana podopieczni zawiedli Pana najbardziej – jaka formacja w skali rundy okazała się najsłabsza?

Patrząc na tabelę i ilość straconych bramek to linia obrony i bramkarz. Ale ja bym nie określał tego jako formacja. Dla mnie zawodnicy którzy uczestniczyli przy stracie bramek, kardynalne ich błędy indywidualne na poziomie trampkarza zabierały nam punkty. Tak to trzeba postrzegać i oceniać. Ocenianie tego pod kontem formacji jest zbytnim uproszczeniem.

Kto grał na oczekiwanym przez Pana poziomie?

Fajks Dawid, Skawiński Wojtek, Wilk Przemysław, Skawiński Krzysztof, Staniewski Kamil, Kosior Kacper, Sebastian Radzio. Trzeba dodać do tego że młodzi zawodnicy  Kosior i Bracia Skawińscy z określenia zawodnicy podstawowego kładu stali się zawodnika którzy robili różnicę In plus na boisku.

Co trzeba koniecznie w zespole zmienić?

Ten zespół na wiosnę będzie grał zdecydowanie lepiej. Większość tych młodych  chłopców co dzień jest lepsza piłkarsko. A są przecież kolejni którzy pukają do pierwszego składu. Mimo to muszę pamiętać, że runda jesienna pokazała luki w składzie. Kadra zespołu musi być zdecydowanie lepsza jakościowo. Na dziś potrzebuję dwóch skrajnych pomocników(7 i 11) przydał by  się również napastnik który pomoże Radziowi w ofensywie oraz obrońca/stoper. Jeśli znajdziemy środki finansowe na zrealizowanie naszych planów to spróbujemy tych zawodników pozyskać. Jeśli nie będziemy grali tym składem który mamy aktualnie posiadamy.

Jak spędzicie przerwę między rundami?

Do 15 grudnia mamy roztrenowanie. Od 18 stycznia zaczynamy treningi 4 razy w tygodniu + sparing. Mamy zaplanowane 8 sparingów.

 

 

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra 510 030 335, 510 030 345, 602 221 414