Szukaj

Rozgrywki zawieszone do 26 kwietnia

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze zostały odwołane do 26 kwietnia włącznie na każdym szczeblu rozgrywkowym.

Zapytaliśmy o komentarz  Krzysztofa Kamińskiego do obecnej sytuacji.

Trenerze w oczekiwaniu na ligę. Jak obecnie wyglądają treningi w Andrespolii?

To już 12 dzień bez treningu w grupie zorganizowanej.Po raz pierwszy w swojej karierze trenerskiej spotkałem się z sytuacją, kiedy drużyna przygotowana do rozgrywek, na tydzień przed rozpoczęciem, musi zaprzestać treningów. Zawodnicy trenują indywidualnie próbując podtrzymać wytrenowane elementy przygotowania fizycznego.(siła, wytrzymałość, szybkość). Z jakim skutkiem zobaczymy za kilka tygodni. Nie widzę moich zawodników już 12  dni a perspektywa jest taka ze nie będę ich widział jeszcze 6 tygodni.

Jeśli rozgrywki rozpoczniemy to dopiero na początku maja bo do 26 kwietnia są zawieszone.

Czy rozpoczniemy?

Osobiście wątpię. Przecież na ta chwile nie mamy opanowanej sytuacji jeśli chodzi o zachorowalność a przecież z końcem kwietnia raptem wszyscy nie będą zdrowi.

Jak zakończyć rozgrywki w takim razie?

Wybrać mniejsze zło bo wszelkie decyzje podejmowane administracyjnie  są złe. A mniejsze zło to np.(temat dotyczy lig od III ligi w dol grup seniorskich) w tym sezonie  decyzja ze nikt nie spada a awanse zgodne są z regulaminem a decyduje aktualna tabela. I taka decyzje będzie musiał podjąć ŁZPN z która niekoniecznie będą zgadzali się wszystkie kluby. Chyba ze zdarzy się cud i dokończymy rozgrywki.

Dziękujemy trenerze za odpowiedzi i wszystkim życzymy zdrowia, bo to w obecnej sytuacji jest najważniejsze.

 

 

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra 510 030 335, 510 030 345, 602 221 414