Szukaj

Aktualności

Ocena piłkarzy po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 według trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego

W związku z zapowiedziom  dokonam  oceny  poszczególnych formacji  i zawodników w nich grających.

Bramkarz:

Daniel Mazurek musiał bronić od czwartej kolejki ligowej z powodu kontuzji Dawida Kulpy. Zakładałem że  będzie bramkarzem rezerwowym i będzie się uczył bronić od starszego i doświadczonego kolegi. Niestety musiał się szybko uczyć a to nie jest dobra metoda na pozycji bramkarz. Wielu błędów nie popełnił ale na tej pozycji bramkarz musi więcej pomagać i sam „wygrać” parę meczów. W ocenie w skali 1-5 przyznaję mu 2 pkt 

Obrona

W formacji obronnej grali zwykle Skawiński Wojtek, Skawiński Krzysiek,  Fajks Dawid, Badowski Robert, Wilk Przemysław i Tomek Różycki. W obronie gramy piątką obrońców,  natomiast po odbiorze piłki gramy na trzech środkowych. Bardzo mocno w ataku angażują się dwaj skrajni obrońcy Wojtek Skawiński i Przemek Wilk. Środkowi obrońcy głównie dbają o zabezpieczenie naszej bramki.
Oceny są średnią wynikającą z gry ofensywnej i defensywnej zawodnik.
Skawiński Wojciech – 3,5
Skawiński Krzysztof -3,5
Fajks Dawid -3,5
Badowski Robert  3
Różycki Tomasz  2
Wilk Przemek  4

Pomoc

W  formacji pomocy grali zwykle: Ścibiorek Damian, Staniewski Kamil, Kopa Damian, Miasopust Mateusz, Ryplewicz Jakub, Kopa Maciej, Kosior Kacper. Więcej oczekiwałem
Ścibiorek Damian – 3
Staniewski Kamil – 4
Kopa Damian 4,5
Miasopust Mateusz 3
Ryplewicz Jakub – 2
Kopa Maciej – 3
Kosior Kacper 2,5

Atak

Radzio Sebastian – 4,5
Jagodziński Igor – 2

Grali jeszcze: Lauk Hubert,  Szczepaniak Jakub,  Kettwich Piotr, Biernacki Wojciech 

Andrespolia z brązowym Certyfikatem PZPN !!!

Witamy państwa

Miło nam poinformować, że GLKS ANDRESPOLIA WIŚNIOWA GÓRA znalazła się w gronie najlepszych szkółek piłkarskich.

Zdobyliśmy brązowy Certyfikat PZPN.

Jako jedyni w gminie Andrespol.Jako jedna z dwóch drużyn powiatu łódzkiego wschodniego.Druga drużyna z naszego powiatu również certyfikat brązowy.

Certyfikacja szkółek to nic innego jak odpowiednia jakość nauczania gry w piłkę nożną.

Już teraz zachęcamy każdego do naszego klubu aby zapisał się i uczył gry w piłkę z najlepszymi specjalistami.

poniżej link na jakich zasadach przyznawane są certyfikację.

https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja/kryteriacertyfikacji

Obecnej edycji o certyfikat ubiegało się 1197 szkółek piłkarskich.Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Województwie łódzkim certyfikat złoty zdobyło 8 szkółek 7 srebrny i 20 brązowy.

Nie czekaj

Przyjdź i zapisz się na Andrespolię !!!

Osiągnij Sukces i spełniaj marzenia z najlepszymi!!!

Do zobaczenia 🙂

Ocena rundy jesiennej trenera Andrespolii

Ocena rundy jesiennej trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego.

Rozpoczęliśmy treningi 8 lipca. Trenowaliśmy codziennie od poniedziałku do piątku, a w soboty rozgrywaliśmy mecze sparingowe. W okresie przygotowawczym kadra zespołu liczyła ok. 30 zawodników. Byli w niej zawodnicy, którzy stanowili kadrę w poprzednim sezonie oraz grupa juniorów rocznika 2002/3. Sytuacja finansowa wymusza na klubie taką politykę kadrową, dlatego sięgnęliśmy głębiej po wychowanków. Transferów z zewnątrz nie przeprowadziliśmy bo wiąże się to z wydawaniem pieniędzy, które mamy tylko na bieżące wydatki. Skupiliśmy się na tych zawodnikach, których mamy i staramy się wyegzekwować od nich jak najwięcej. Na wiosnę znacznie poprawiliśmy grę zespołu. W zapowiedzi przed sezonem wspominałem ,że Jeśli nic się złego nie wydarzy, rundę jesienną sezonu2019/2020 powinnyśmy zakończyć miejscem w pierwszej szóstce. Niestety plan nie został zrealizowany z kilu powodów :
1. Od czwartego meczu wypadł mi ze składu pierwszy bramkarz Dawid Kulpa. Drugi bramkarz Mazurek Daniel pozyskany był do nauki a musiał sprostać wymaganiom IV ligi i różnie z tym bywało.
2. Drugi bardzo ważny filar drużyny Tomek Różycki z różnych powodów grał tylko w 10 meczach i kompletnie zawiódł
3. Wojtek Kawula podstawowy zawodnik w rundzie wiosennej (środkowy obrońca) z powodu kontuzji nie gra już pół roku
4. Damian Ścibiorek w 8 meczu odniósł kontuzję i wrócił do podstawowego składu w ostatnim meczu.
5. Mateusz Koziróg po kontuzji zagrał tylko cztery mecze. Niestety kontuzja się odnowiła.
Mimo tych trudności zajęliśmy 14 miejsce, zdobyliśmy 18 pkt, tylko 1 punkt mniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Z pełną determinacją walczyliśmy o każdy punkt. Jest to duży sukces tego zespołu. Żeby jednak grać spokojnie w rundzie wiosennej musimy dokonać wzmocnień w linii obrony i pozyskać jeszcze jednego bramkarza.

Ocenę poszczególnych formacji i zawodników w nich grających dokonam za tydzień

Zmiany w przepisach gry 2019/2020

Zmiany obowiązywać będą od sezonu 2019/2020. Część z nich ma na celu dostosowanie przepisów gry do systemu VAR. Większość natomiast będzie miała wpływ na grę także w niższych ligach piłkarskich. Poniżej kilka najciekawszych zmian i elementów, które od obecnego sezonu będą wyglądały inaczej :

 • zawodnik zmieniany w trakcie meczu będzie musiał opuścić boisko najbliżej miejsca, w którym stoi lub w miejscu wskazanym przez arbitra
 • jeżeli członek sztabu danej drużyny zachowuje się nieprawidłowo/nieprzyzwoicie, sędzia może go ostrzec, napomnieć żółtą kartką, może też pokazać czerwoną kartkę, co jest jednoznaczne z wyrzuceniem z ławki rezerwowych. Jeżeli sędzia nie może namierzyć członka sztabu szkoleniowego, który zachował się nieodpowiednio, ukarać może pierwszego trenera zespołu
 • jeżeli został podyktowany rzut karny, a zawodnik wyznaczony do wykonania jedenastki musi być przez dłuży moment opatrywany przez sztab medyczny, będzie on mógł być opatrywany na boisku, aby po „reanimacji” mógł wykonać rzut karny
 • rzut sędziowski: jeżeli gra została zatrzymana w momencie, gdy piłka była w polu karny, wtedy arbiter „rzuca” piłkę bramkarzowi drużyny broniącej. W innych przypadkach arbiter „rzuca” piłkę zawodnikowi drużyny, która ostatnia dotykała piłkę
 • jeżeli piłka trafia w trakcie akcji w arbitra, a drużyna będąca w posiadaniu piłki zaczynała owym kopnięciem obiecującą akcję lub piłka zmierzała bezpośrednio do bramki, dyktowany będzie rzut wolny pośredni. Biorąc pod uwagę zmiany w powyżej opisanym punkcie, piłka będzie wędrowała do drużyny, która była przy piłce. W pozostałych sytuacjach trafienie piłką w sędziego nie będzie skutkowało przerwaniem gry.
 • zmiany, a może dokładniej – uściślenia nastąpiły też w przypadku ręki w polu karnym. Jeżeli piłka trafi obrońcę w rękę uniesioną na wysokość lub powyżej ramienia, jest bezdyskusyjnie rzut karny, ponieważ taka pozycja nie jest naturalną dla zawodnika. Jeżeli natomiast obrońca zatrzyma piłkę ręką upadając na tę właśnie rękę, nie ma rzutu karnego, ponieważ taki ruch został uznany za naturalny ruch zawodnika podczas upadku.
 • zawodnik będzie ukarany za niedozwoloną radość z bramki, nawet jeżeli bramka nie zostanie uznana
 • wszystkie słowne przewinienia są karane rzutem wolnym pośrednim
 • jeżeli podczas rzutu wolnego w murze stoi minimum trzech zawodników, zawodnicy drużyny atakującej nie mogą stać bliżej muru niż 1 metr. Ma to zapobiec niepotrzebnym przepychankom pomiędzy zawodnikami drużyny atakującej i broniącej, przepychającymi się w murze. Jeżeli zawodnik atakujący będzie bliżej muru niż 1 metr, drużyna broniąca otrzyma rzut wolny pośredni
 • podczas wykonywania rzutu karnego bramkarz już nie musi stać na linii bramkowej obiema nogami (co i tak nie było przestrzegane), tylko kawałkiem jednej stopy
 • gdy bramkarz rozpoczyna od bramki, piłka już nie musi opuścić pola karnego, by gra mogła być kontynuowana. Przeciwnicy przed kopnięciem piłki przez bramkarza muszą stać poza polem karnym, ale zawodnicy drużyny rozpoczynającej grę, mogą przyjąć piłkę podaną od bramkarza we własnym polu karnym i wtedy przeciwnicy mogą ich już atakować.

Andrespolia Wiśniowa Góra 2:2 Warta Sieradz

Za nami ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2019/2020 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej.

Andrespolia remisuje 2:2 jednym z kandydatów o walkę o III ligę Wartą Sieradz.

Na początku spotkania przewagę mieli goście.Zawodnicy Warty mieli sytuacje bramkowe, kończyły się jednak na obronie naszego bramkarza lub na słupku bramki.

Mecz był od początku zacięty Andrespolia nie miała zamiaru oddać tego pojedynku bez walki.Stwarzała swoje sytuacje bramkowe i była blisko strzelenia gola.

Skutkiem tego zaciętego pojedynku były żółte kartki dla gości w 6 minucie otrzymał Wiktor Płaneta a w 12 minucie Piotr Bartłoszewski.

Również kapitan gości Adam Patora nabawił się kontuzji na początku meczu. Podczas pojedynku ucierpiał i miał rozcięta głowę w opatrunku dotrwał do końca spotkania.

W pojedynku w którym nikt nie odstawiał nogi ani głowy to goście prowadzili w 18 minucie precyzyjnym strzałem popisał się Wiktor Płaneta.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości.

47 minuta początek drugiej połowy dośrodkowuje Damian Ścibiorek a bramkę zdobywa Sebastian Radzio mamy remis 1:1.

Gra znowu się ożywiła jak na początku pierwszej połowy w 49 minucie Damian Ścibiorek ogląda żółty kartonik.

53 minuta karny dla gości.Karnego wykorzystuje Mikołaj Zwoliński mamy 1:2

Andrespolia nie poddała się dalej atakowała efektem ich nacisków był karny dla nas.

W 60 minucie Sebastian Radzio wykonuje karnego i strzela.Mamy 2:2 Sebastian zdobywa swoją 10 bramkę w sezonie.Natomiast w trzech ostatnich spotkaniach Andrespolia nie przegrała a Radzio strzelił 5 bramek w tych spotkaniach.

Kolejne minuty to rozpaczliwa walka gości i dobre sytuacje Andrespolii.

Goście mieli sytuacje w 75 minucie z rzutu wolnego strzelili bramkę pokonując pięknym strzałem Mazurka ale gol nie został uznany ponieważ zawodnik gości nie zastosował się do nowych przepisów.Na sezon 2019/2020(będzie o tym osobny artykuł na stronie)

„jeżeli podczas rzutu wolnego w murze stoi minimum trzech zawodników, zawodnicy drużyny atakującej nie mogą stać bliżej muru niż 1 metr. Ma to zapobiec niepotrzebnym przepychankom pomiędzy zawodnikami drużyny atakującej i broniącej, przepychającymi się w murze. Jeżeli zawodnik atakujący będzie bliżej muru niż 1 metr, drużyna broniąca otrzyma rzut wolny pośredni”

Andrespolia – Warta Sieradz 2:2 (0:1)

0-1 Wiktor Płaneta (18′)

1-1 Sebastian Radzio (47′)

1-2 Mikołaj Zwoliński(karny) (53′)

2-2 Sebastian Radzio (karny) (60′)

Skład Andrespolii : Mazurek – Fajks – Radzio(c) -Ścibiorek(49’Ż(85’Kettwich) – Badowski – D.Kopa – Lauk – Kosior(60’Ryplewicz)– Miasopust – Staniewski(88’Ż) – K.Skawiński

Trener: Robert Sękowski  ( Krzysztof Kamiński pauza za czerwoną kartkę)

Skład Warty Sieradz : Wlazłowski – Pawlak – Bartłoszewski(12’Ż) – Owczarek(67’Ż) – Jaworski(80’Ż) – Patora(c) – Nawrocki(65’Pluta) – Chojecki – Płaneta(6’Ż)(86’Chramiec) – Brochocki(83’Szulc) – Zwoliński
Trener : Łukasz Markiewicz

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

Do meczu przystąpiliśmy mocno osłabieni. Z piątki obrońców występujących w poprzednim meczu zostało dwóch. Musiałem formację obrony mądrze zbudować i zastosować odpowiednią strategię Udało się i osiągnęliśmy dobry wynik z drużyną, która jest głównym kandydatem do awansu do trzeciej ligi. Zaczęliśmy jak zwykle, w pierwszych 20 minutach cztery sytuacje dla nas, a bramkę strzela Warta. W drugiej połowie Radzio strzela  głową po dośrodkowaniu Ścibiorka. Kolejne bramki padają z rzutów karnych i mecz kończy się wynikiem 2:2. Przed meczem gdyby ktoś zaoferował mi remis brałbym w ciemno, ale po meczu został niedosyt.

 

 

 

 

Zjednoczeni Stryków 1:1 Andrespolia Wiśniowa Góra

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2019/2020 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej. Andrespolia remisuje w Strykowie 1:1 ze Zjednoczonymi.

Spotkanie od początku było wyrównane.Walka toczyła się w środku pola jak również, każdy zespołów miał swoje sytuacje bramkowe.

w 32 minucie świetną sytuacje miał Sebastian Radzio, lecz bramkarz wybronił strzał.

43 minucie gospodarze mieli dobrą sytuacje  świetna interwencja Mazurka

W drugiej połowie

50 minuta strzał z rzutu wolnego Przemysława Wilka broni bramkarz gospodarzy.

53 minucie wyrzut z autu piłkę przyjmuje Radzio odwracając się strzela.Natomiast z najbliżej możliwej sytuacji poprawia Kopa i Andrespolia obejmuje prowadzenie.

Mecz dalej toczył się z przewagą Andrespolii. Dobrą sytuacje miał Radzio kiedy był wykonywany rzut rożny dla Andrespolii.Niestety nie wpadło.

Bardzo dobrą sytuacje miał Kopa w 60 minucie bramkarz gospodarzy broni.

Andrespolia miała przewagę ale to w 75 minucie Stryków strzela na wyrównanie.Dośrodkowanie i mamy bramkę na 1:1.

85 minucie na trybuny odesłany trener Andrespolii Krzysztof Kamiński. Otrzymując żółtą a następnie znów żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za dyskusje z arbitrem.

88 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie ale z najbliżej odległości zawodnik Strykowa potknął się o własne nogi nie trafiając do pustej bramki.

Mecz kończy się remisem.Szkoda bo gdyby nie nerwy w naszym zespole mogliśmy ten mecz wygrać.

Ile już było takich spotkań w tej rundzie.Gdzie oddajemy lub gubimy w taki sposób punkty.

Na podsumowanie tej rundy przyjdzie jeszcze czas.

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

Zgodnie z planem punktujemy w Strykowie.   1 punkt a powinny być trzy.  Do 30 minuty meczu nie mogliśmy wejść  na właściwe tory. Graliśmy niedokładnie, nasze akcje kończyły się jeszcze przed polem karnym.  W obronie mieliśmy problem przy stałych fragmentach gry. Zespół ze Strykowa nie stwarzał jednak czystych sytuacji z których mógłby strzelić bramkę. Od 30 minuty meczu wreszcie zaskoczyło i stworzyliśmy trzy doskonałe sytuacje do strzelenia bramki ale pierwsza  połowa zakończyła się na zero dla obu drużyn. W drugiej połowie 52 minucie wreszcie Damian Kopa po podaniu Sebastiana Radzio strzelił bramkę. Od tego momentu gra się zaostrzyła za sprawą drużyny ze Strykowa która nie radziła sobie z naszymi atakami. Na domiar złego sędzia spotkania zaczął popełniać błędy źle oceniając kolejne sytuacje. Mieliśmy kolejne sytuacje z których powinny paść braki ale bramkę 30 minucie strzelił przeciwnik. Efektem złej pracy sędziego były kartki żółte dla Różyckiego, Skawińskiego  Wojtka i dwie dla Wilka. Tych dwóch ostatnich nie zagra w kolejnym meczu z Wartą Sieradz.

Wszystkich kibiców Andrespolii zapraszamy na najbliższy mecz u siebie z Wartą Sieradz 16 listopada o 13:30

Liczymy na twoje wsparcie na meczu.

Ja będę a Ty?

Widzimy się w sobotę 16 listopada o 13:30

Andrespolia Wiśniowa Góra 4:1 Orzeł Nieborów :)

W meczu 15 kolejki sezonu 2019/2020 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej. Andrespolia odnosi zwycięstwo przed własną publicznością pokonując Orzeł Nieborów.Aż 4-1 wygrali piłkarze Andrespolii . Trzy bramki dla podopiecznych Krzysztofa Kamińskiego  zdobył Sebastian Radzio.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy.Andrespolia miała świetne sytuacje od samego początku.Każdy liczył na punkty w tym spotkaniu było to spotkanie o przysłowiowe „6”punktów.
Piłka nie chciała jednak wpaść a zawodnicy Andrespolii natomiast zaczęli „łapać” żółte kartki.

W 13 minucie Jakub Ryplewicz spóźnił się z interwencją w środku boiska został ukarany żółtą kartką.Natomiast w 18 minucie żółtą kartą napomniany został rezerwowy w tym meczu Tomasz Różycki za „cenne uwagi” w stronę sędziego.

Na szczęście w 19 minucie Sebastian Radzio strzela na 1-0 i „rozgonił chmury”.Po chwili Przemysław Wilk wpada w pole karne odpychany i w 24 minucie Sebastian Radzio z karnego podwyższa na 2-0.Gra się uspokoiła i nikt nie podejrzewał że coś złego może wydarzyć się w tym pojedynku dla Andrespolii.

Druga połowa spotkania zaczęła się od ataków gości.W 50 minucie spotkania dochodzi do silnego strzału ze strony gości.Daniel Mazurek „pofrunął”w powietrzu piłka natomiast pod porzeczkę odbijając się i „tańcując”na linii.Najbliżej sytuacji znajduje się Maciej Balik który umieszcza piłkę w siatce.

Goście uwierzyli w swoje możliwości i zaczęli atakować bramkę Mazurka.W 61 minucie Dawid Fajks fauluje otrzymuje żółtą kartę a goście mają rzut wolny.

Mecz był wyrównany i pełen walki w 84 minucie strzela Damian Kopa i jest 3-1 dla Andrespolii.

W 90 minucie Sebastian Radzio podwyższa na 4-1 i strzela hattricka.

Andrespolia wygrywa przed własną publicznością z ciekawostek jest to 3 mecz z rzędu gdzie któryś z piłkarzy zdobywa hattricka. Najbliższy mecz 9 listopada o godzinie 13:00 Andrespolia rozgrywa na wyjeździe ze Zjednoczonymi w Strykowie.Oby 3 punkty dla Andrespolii !!!

Andrespolia – Orzeł Nieborów 4:1 (2:0)

1-0 Sebastian Radzio (19′)

2-0 Sebastian Radzio (karny)(24′)

2-1 Maciej Balik (50′)

3-1 Damian Kopa (84′)

4-1 Sebastian Radzio (90′)

Skład Andrespolii : Mazurek – Wilk – Radzio(c) -Ryplewicz 13’Ż(45’Kosior) – Badowski – D.Kopa – Fajks (61’Ż) – W.Skawiński – Miasopust(77’Lauk) – Staniewski – K.Skawiński

Trener : Krzysztof Kamiński

Skład Orzeł Nieborów : Chmielewski – Wilk(74’Niedźwiadek(87’Ż) – B.Tkacz(c) – P.Tkacz – Ślązak(82’Szafarowicz) – Warchoł – Balik- Molodchenko – Bogusz – Redzisz(36’Ż) – Świdrowski

Trener : Dawid Ługowski

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

Zgodnie z tym co mówiłem przed tygodniem, w meczu z Orłem Nieborów zdobyliśmy trzy punkty.
Na odprawie przed meczem kazałem moim zawodnikom grać bardzo wysoko. Tworzyliśmy mnóstwo sytuacji z których powinny padać bramki. Sytuacje w 2, 3, 5, minucie nie kończyły się bramkami. Dopiero w 20 minucie Radzio strzelił bramkę . W 23 minucie z karnego Radzio strzelił kolejną bramkę.
Mieliśmy jeszcze sytuację w 24, 28, i 36 minucie ale pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Na początku drugiej połowy przeciwnik nieoczekiwanie strzelił bramkę na 2:1 co spowodowało większą wiarę przeciwnika w odniesienie korzystnego wyniku. Gra się wyrównała ale to my mieliśmy sytuacje podbramkowe. Dopiero w ostatnich  15 minutach Kopa i Radzio strzelili bramki ustalając wynik na 4:1. Kolejny dobry występ zanotował 16 letni Kacper Kosior. W sobotę 9 listopada jedziemy do Strykowa. Mam nadzieję, że choć raz zagramy bez błędu indywidualnego w obronie.

 

 

Polonia Piotrków Tryb. 4:0 Andrespolia Wiśniowa Góra

Za nami mecz 14 kolejki sezonu 2019/2020 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej.Która odbyła się 26 października o godzinie 15:30 w Piotrkowie Trybunalskim.Miejscowa Polonia podejmowała gości z Wiśniowej Góry Andrespolię.

 Gospodarze prowadzili grę choć Andrespolia miała swoje sytuacje gdyby coś wpadło mecz mógłby potoczyć się inaczej.
Polonia beniaminek ma niesamowitą „siłę rażenia” do meczu z Andrespolią rozegrali 13 meczów w lidze i strzelili 42 bramki więc ponad 3 gole na mecz.Co ciekawe ostatnie 2 mecze wygrali z Orkanem Buczek 4-2 i ŁKS-em 5-1.Na taką rozpędzoną lokomotywę trafili piłkarze z Wiśniowej Góry.
1-0 mogło być już w 13 minucie, indywidualną akcję przeprowadził japończyk Rio Suzuki, trafił w słupek. 5 minut wcześniej poloniści musieli jednak zmienić koszulki na niebieskie, bo sędziemu mylili się zawodnicy. Andrespolia grała w strojach biało – czarnych, a piotrkowianie w czarno – białych.Co ciekawe chętni którzy chcieli obejrzeć ten mecz.Mogli oglądać z sektora gości, ponieważ Polonia ma stadion w remoncie.Kibice Polonii stawili się na spotkaniu prowadząc doping swojej drużyny.
W 21 minucie było już 1-0 po golu Krystiana Wojtczaka. Następnie ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców po wykonanym wolnym. Było 2-0 do przerwy.

Kolejny gol dla Polonii padł w 51 minucie, a jego autorem był  Jakub Bąbol. Ostatniego gola w 90 minucie zdobył ponownie Krystian Wojtczak.

Wynik nie odzwierciedla tego co działu się na boisku, można powiedzieć Andrespolia grała a przeciwnik strzelał gole.Podobny mecz do tego z Kutnem.Wtedy hattricka strzelił nam Dynel teraz hattricka strzelił

Wojtczak, dla którego był to pierwszy hat trick w IV lidze.

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

W zapowiedzi meczu z Polonią Piotrków powiedziałem:  w sobotę gramy w Piotrkowie z Polonią. Jeśli tylko nie popełnimy błędów indywidualnych w obronie  i wykorzystamy co drugą sytuację wygramy bez problemów. Niestety błędy popełniliśmy,  a nie wykorzystaliśmy żadnej sytuacji,  a było ich pewnie z sześć. Gramy jak zwykle ładnie dla oka ale za wrażenie artystyczne punktów nikt nie przyznaje. My gramy a przeciwnik strzela bramki. Pomału odnoszę wrażenie że niektórych ta liga przerasta. Mamy jeszcze 3 mecze do końca rozgrywek. Tak jak w meczach z Omegą Kleszczów  i Kwiatkowicami liczyłem na zdobycz punktową i tak się stało, tak w meczach z Kutnem i Polonią liczyłem się z tym że o punkty będzie trudno. Przed nami dwa kolejne mecze w których powinniśmy punktować. Orzeł Nieborów i Zjednoczeni Stryków są w naszym zasięgu.

Wszystkich kibiców Andrespolii zapraszamy na najbliższy mecz u siebie z Orłem Nieborów 2 listopada o 14:00

Liczymy na twoje wsparcie na meczu.

Ja będę a Ty?

Widzimy się w sobotę 2 listopada o 14:00

Andrespolia Wiśniowa Góra 1 : 3 KS Sand Bus Kutno

W meczu 13 kolejki sezonu 2019/2020 o mistrzostwo IV ligi łódzkiej. Andrespolia przegrywa przed własną publicznością z wiceliderem ligi KS Sand Bus Kutno.

Mecz był bardzo wyrównany w pierwszej połowie Andrespolia stwarzała sytuacje, lecz piłka nie chciała wpaść.Ogólnie oglądając mecze naszej drużyny w tym sezonie gramy jak równy z równym z każdym rywalem.

Wracając do meczu w 37 minucie błąd naszych zawodników wykorzystuje były zawodnik Andrespolii Łukasz Dynel i jest 0-1 dla gości.

43 minucie również były gracz Andrespolii „Figo” Igor Świątkiewicz otrzymuje żółtą kartkę zatrzymuje faulem Sebastiana Radzio.

Dogodna sytuacja z wolnego dla Andrespolii niestety nie wpadło do przerwy przegrywamy 0-1.

Druga połowa początek nerwowy z dwóch stron.Mecz się jeszcze dobrze nie zaczął a już w 46 minucie Różycki żółta i dla gości w 50 minucie Sobczak.

52 minuta znowu błąd Andrespolii piłkę dostaje Dynel i mamy 0-2

67 minuta Wojtek Skawiński spóźnia się z interwencją fauluje ogląda żółty kartonik.Jest wolny dla gości. Goście wykonują i… piłkę wykorzystuje Łukasz Dynel w 68 minucie były zawodnik Andrespolii strzela nam hattricka i swoją 13 bramkę w tym sezonie.

Wydaje się że jest już po meczu, ale kibice Andrespolii czekają że coś się zmieni zresztą nie takie „pościgi”były już Wiśniowej Górze i odwrócenie losu przez piłkarzy Andrespolii

84 minucie Sebastian Radzio strzela na 1-3.

85 minuta faul na naszym zawodniku i żółtą kartą ukarany zawodnik gości Piotr Gawlik.

Mamy rzut wolny niestety Przemysław Wilk nie wykorzystuje tej szansy.

Przegrywamy choć nie byliśmy słabszym rywalem.Po meczu fajne zachowanie „Figo” Igora Świątkiewicza który po meczu przywitał z kibicami i działaczami swojego byłego klubu.Choć nie jest już Andrespolczykiem  ale jak sam stwierdził „przyjeżdżając na stare śmieci pomylił szatnie.Zamiast szatnia gości to wybrał szatnie gospodarzy”

Oczywiście Igorowi jak i Łukaszowi życzymy dalszych sukcesów i dzięki za zostawione serducho niegdyś w Andrespolii.

Teraz nasi piłkarze zagrają 26 października z beniaminkiem Polonią Piotrków Tryb. która zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Andrespolia Wiśniowa Góra – KS Sand Bus Kutno 1-3 (0-1)

0-1 37′ Dynel

0-2 52′ Dynel

0-3 68′ Dynel

1-3 84′ Radzio

Skład Andrespolii : Mazurek – Wilk – Radzio(c) -Ryplewicz(66’Kosior) – Badowski – D.Kopa – W.Skawiński(67’Ż) – Miasopust –  Staniewski– K.Skawiński – Różycki(46’Ż)

Trener : Krzysztof Kamiński

Skład KS: Sokołowicz – Sobczak(50’Ż), Gawlik(85’Ż), Kowalczyk, Pierizhok, Świątkiewicz((43’Ż)60′ Górczyński)), Dynel, Adamczyk, Ostrowski (62′ Dąbrowski), Kralkowski, Bartos (72′ Wielgus)

Trener : Dominik Tomczak

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

Generalnie cały mecz mieliśmy inicjatywę. Prowadziliśmy grę od tyłu i na tej bazie stwarzaliśmy sytuacje pod bramką drużyny z Kutna. Miasopust, Kopa, Radzio, Skawiński Wojtek przy większej determinacji powinni te sytuacje wykorzystać. Niestety w tym okresie popełniliśmy błąd a właściwie trzy błędy w jednej akcji. Wilk niepotrzebnie na środku boiska wszedł w dribling i stracił piłkę. Błąd Wilka mógł naprawić Różycki dalej Badowski i ostatecznie Mazurek ale żaden z nich nie wykazał odpowiedniej klasy i straciliśmy bramkę. Minutę później sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Skawiński Wojtek. Druga połowa też pod nasze dyktando. Niestety Ryplewicz w 52 minucie stracił piłkę w okolicach połowy boiska, konsekwencją czego jest prostopadłe podanie do Dynela który wychodzi sam na sam z Mazurkiem i jest 2:0 dla Kutna. W 25 minucie drugiej połowy tracimy trzecią bramkę po błędzie w kryciu przy rzucie wolnym. Do tej pory nie wiem co w tym przypadku zrobili Różycki i Wilk. Tradycyjnie po tym mieliśmy 3 sytuacje z których żadnej nie wykorzystaliśmy. Podsumowując mecz: gra na 4, sytuacje w których tracimy lub nie strzelamy bramki na 1. W sobotę gramy w Piotrkowie z Polonią. Jeśli tylko nie popełnimy błędów indywidualnych w obronie  i wykorzystamy co drugą sytuację wygramy bez problemów.

Omega Kleszczów 3:3 Andrespolia Wiśniowa Góra

W Łękińsku gdzie Omega Kleszczów rozgrywa swoje mecze u siebie zakończyło się spotkanie 12. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Andrespolią Wiśniowa Góra remisem 3:3 (1:0) . Kibice obejrzeli sześć bramek, a końcówka spotkania była bowiem niezwykle nerwowa.

Pierwsza połowa zdecydowanie dla gospodarzy. Grająca z wiatrem Omega miała przewagę, a udokumentowała ją bramką z 14. minuty. Krystian Pałczyński przymierzył z rzutu wolnego i  Mazurek musiał wyjąć piłkę z bramki. Wcześniej  dwukrotnie próbował szczęścia Paweł Kowalski, ale piłka przelatywała nad poprzeczką.

W 34 minucie była seria rzutów rożnych dla Omegi ale Andrespolia skutecznie się broniła.

Druga połowa. Już cztery minuty po wznowieniu gry było 1:1. Andrespolia pokazała gospodarzą jak się wykonuje rożne.Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał kapitan Andrespolii Sebastian Radzio. Niespełna kwadrans później Andrespolia wyszła na prowadzenie. Kolejny rzut rożny i Wiśniewskiego pokonał głową Przemysław Wilk. Omega rzuciła się do odrabiania strat. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania sprawa zwycięstwa znów była otwarta, a bramkę na 2:2 strzelił głową Paweł Kowalski. Podopieczni Krzysztofa Kamińskiego raz jeszcze zaatakowali. W polu karnym faulowany był Damian Kopa, a rzut karny na bramkę zamienił Wilk. W końcówce mecz się zaostrzył, a w samej końcówce Omega strzeliła wyrównującego gola. Jego autorem był Marcin Kuliberda.

Omega Kleszczów – Andrespolia Wiśniowa Góra 3:3 (1:0)
Bramki: Krystian Pałczyński 14, Paweł Kowalski 71, Marcin Kuliberda 90+ – Sebastian Radzio 48, Przemysław Wilk 61, 80-karny.

Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik, Zieliński(58’Ż), Kuliberda, Roczek (66′ Niedbała 90’Ż) – Pieniążek, Paweł Kowalski(90+’Ż), Tomesz, Pałczyński, Mielczarek – Krzysztof Kowalski (56′ Olas)

Andrespolia: Mazurek – Krzysztof Skawiński, Miasopust(84,Ż), Fajks, Kopa(68’Ż) – Wojciech Skawiński, Kosior (46′ Kettwich), Badowski, Ryplewicz, Wilk(44’Ż) – Radzio

Komentarz trenera Andrespolii Krzysztofa Kamińskiego po meczu:

Do meczu przystąpiliśmy w składzie dalekim od optymalnego.  Świadczy o tym choćby wyjście w pierwszym składzie juniora Kosiora Kacpra. Tradycji stało się zadość,  że bardzo słabo wchodzimy w mecz. Gra w pierwszej połowie dawała  wiele do życzenia. Znowu tracimy bramkę na początku meczu,  tym razem z rzutu wolnego, według mnie piłka była  do obrony. Do tego znowu dużo niecelnych podań. Dopiero ostanie 15 minut dało jakość naszej grze. Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo mocno co dało nam po kilku minutach prowadzenie 2:1. Celnymi strzałami głową popisali się Radzio i Wilk. Niestety znowu tracimy bramkę po biernej postawie Wilka, który uznając, że zawodnik drużyny przeciwnej jest na pozycji  spalonej w ogóle nie reagował. Parę  minut później ten sam Wilk wykorzystuje rzut karny podyktowany za faul na Kopie wyprowadzają zespół Andrespolii na prowadzenie. Jeszcze w drugiej połowie sędzia dwukrotnie przerywał akcję Andrespolii  po domniemanych pozycjach spalonych zawodników wychodzących sam na sam z bramkarzem Omegi. W doliczonym czasie gry przeciwnicy doprowadzili do remisu. Straciliśmy dwa punkty które są nam potrzebne, bo przed nami trudne mecze z MKS Kutno, Polonią Piotrków i Wartą Sieradz. Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego meczu powinienem mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

Wszystkich kibiców Andrespolii zapraszamy na najbliższy mecz u siebie z KS Kutno 19 października o 15:00

Liczymy na twoje wsparcie na meczu.

Ja będę a Ty?

Widzimy się w sobotę 19 października o 15:00

Andrespolia Wiśniowa Góra

Czajewskiego 8, 95-020 Wiśniowa Góra 510 030 335, 510 030 345, 602 221 414